درباره رزین برند پرولایت چه می‌دانید؟

فهرست مطالب

رزین یکی از محصولاتی بوده که دارای استفاده گسترده برای کاربردهای صنعتی است. مصارف گوناگون رزین‌های تبادل یونی امروزه در هر حوزه‌ای گسترش یافته است. همین گستردگی در مصرف رزین موجب شده تا انتخاب برندی مناسب برای آن جز دغدغه‌‌های بسیاری از افراد باشد. در این مقاله قصد داریم در خصوص رزین برند پرولایت صحبت کنیم که یک رزین کاربردی است و بیشتر برای سختی گیری آب مورداستفاده قرار می‌گیرد. در طول این مقاله با ما همراه باشید تا آن را به شما مصرف‌کنندگان گرامی معرفی کنیم.

رزین برند پرولایت
رزین از برند پرولایت به‌صورت کیسه‌ای و در حجم 25 لیتری

 

آشنایی با برند پرولایت

کمپانی پرولایت یک کمپانی بی‌نظیر در عرصه تولید محصولات صنعتی با کیفیت قابل‌توجه است. پرولایت همواره در تلاش است تا به بالاترین سطوح کنترل کیفیت در طی فرایندهای تولیدی، جابه‌جایی مواد خام، واسطه‌ها و محصولات نهایی دست پیدا کند. کمپانی پرولایت، محصولات و کالاهایی را برای تمامی پردازش‌های سیال، آب آشامیدنی، آب‌های زیرزمینی، محصولات هیدرومتالورژی، محصولات صنعت آبکاری فلزات، محصولات دارویی، نیرو، محصولات نیمه‌هادی صنایع الکترونیک و محصولات درجه قند ارائه می‌دهد.

رزین برند پرولایت یکی از پرکاربردترین و مشهورترین محصولاتی این کمپانی سطح بالا است که در کشورمان ایران نیز قابل دستیابی است. پرولایت به‌عنوان تنها شرکت جهانی که 100 درصد منابع خود را بر روی فناوری‌های رزینی متمرکز کرده است، همواره در تلاش بوده تا به‌سرعت و باکیفیت محصولات خود را تولید کرده و عرضه کند.

این کمپانی بزرگ صنعتی دارای تعداد زیادی از کارخانجات و شرکت‌های متعدد در کشورهای ایالات متحده آمریکا، چین، رومانی و انگلیس است. ارزیابی منظم روش‌های کیفیت برای بهبود و پیشرفت مستمر در کمپانی پرولایت، موجب شده این کمپانی از سازگاری و برتر بودن محصولات تولیدی خود اطمینان داشته باشد.

رزین برند پرولایت
کمپانی تولیدکننده رزین از برند پرولایت و سایر محصولات پرولایت

 

رزین برند پرولایت چیست؟

رزین صنعتی تبادل یونی به‌عنوان سختی گیر برای دستگاه‌های تصفیه آب مورداستفاده قرار می‌گیرد. رزین پرولایت که یک برند انگلیسی است به حذف و ازبین‌بردن انواع فلزات، کربنات، سولفات و ترکیبات مؤثر در سختی آب کمک می‌کند. ترکیبات و املاح موجود در آب معمولاً دارای یون‌های مثبت و منفی هستند. این ترکیبات یونی موجود در آب با استفاده از سیستم کاتیونی و آنیونی با روش تبادل یونی قابل حذف هستند.

با استفاده از این روش میزان سختی آب کاهش قابل‌توجهی پیدا خواهد کرد. رزین برند پرولایت معمولاً پس از مدتی به دلیل جذب انواع یون‌های مثبت و منفی اشباع شده و نیاز به احیا شدن دارد. با احیا رزین مورداستفاده در تصفیه آب، دوباره می‌توان از آن به‌منظور کاهش سختی آب استفاده کرد. انواع رزین مورداستفاده در فرایند تصفیه آب رزین‌های کاتیونی، رزین‌های آنیونی و رزین میکس بد هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

رزین‌های مؤثر در فرایند کاهش سختی آب، تصفیه آب با رزین

رزین‌های کاتیونی

رزین‌های تبادل یون کاتیونی، رزین‌های صنعتی هستند که به دو نوع بر اساس نوع عملکردشان طبقه‌بندی می‌شوند. اولین نوع از این رزین‌ها، رزین‌هایی هستند که سیکل هیدروژنی دارند. یعنی به‌صورت کاملاً فعالانه یون H+ درگیر فرایند تبادل یون می‌شود. در همه انواع رزین‌های کاتیونی، فرایند تبادل یون با آزاد شدن یون هیدروژن PH محلول کاهش پیدا می‌کند. نوع دوم رزین‌های کاتیونی، رزین‌هایی هستند که در آن‌ها یون NA+ باعث کاهش میزان سختی آب شده و به‌صورت فعالانه در فرایند تصفیه آب درگیر می‌شود.

رزین‌های آنیونی

همان‌طور که رزین‌های تبادل یونی کاتیون در دو دسته طبقه‌بندی شدند، رزین‌‌ برند پرولایت آنیونی نیز در دو دسته وجود دارند. دسته اول دارای تبادل هیدروکسیدی و نوع دوم حاوی مقادیری کلر هستند. یون‌های آنیونی دسته اول دارای یون فعال –OH و دسته دوم دارای یون –CL است که با شرکت فعالانه این یون‌ها مقادیر سختی آب کاهش قابل‌توجهی پیدا می‌کند. برخی از انواع رزین‌ها نیز شامل هر دو نوع رزین‌های آنیونی و کاتیونی هستند که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

رزین‌های مؤثر در تصفیه آب و احیای آن‌ها با استفاده از شستشوی معکوس

 

رزین‌های میکس بد

رزین میکس بد از جمله رزین‌هایی بوده که دارای هر دو یون مثبت و منفی است و همه خواص رزین‌های آنیونی و کاتیونی را جمعاً دارد. چنین رزین‌هایی معمولاً دارای 40 درصد رزین کاتیونی و 60 درصد رزین آنیونی هستند. از این نوع رزین که همان رزین میکس بد است برای تهیه آب دیونیزه و یون‌زدایی کامل آب استفاده می‌کنند. همچنین در کاربردهای خالص نیز از رزین میکس بد به‌وفور استفاده می‌شود.

رزین برند پرولایت در کشور ایران جز یکی از باکیفیت‌ترین و مشهورترین انواع رزین صنعتی است که در انواع مختلف و متعددی در بازار وجود دارد. این رزین‌های صنعتی به‌صورت کیسه‌ای و لیتری به فروش می‌رسد. رزین‌های کیسه‌ای در کیسه‌های 25 لیتری عرضه شده‌اند. چنین رزین‌هایی که در بازار ایران موجود هستند دارای خواص قابل احیا بوده و در صورت اشباع شدن می‌توان با احیا مناسب آن مجدداً آن را مورداستفاده قرار داد.

قیمت رزین برند پرولایت

قیمت رزین برند پرولایت در بازارهای ایران بر اساس درصد آن متفاوت و متغیر است. عوامل مؤثر در قیمت‌گذاری رزین پرولایت، درصد خلوص آن، حجم و مقدار مواد شیمیایی موجود در ترکیبات آن هستند. یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل در قیمت رزین‌های صنعتی شرکت‌های تولیدکننده هستند. بدیهی است برند یک محصول در میزان قیمت آن تأثیر مستقیمی خواهد داشت. برای دریافت قیمت رزین برند پرولایت بایستی از شرکت‌های معتبر توزیع‌کننده بخواهید لیست قیمت خود را برای شما ارسال کنند.

کلام آخر

در طول این مقاله در خصوص انواع رزین‌های صنعتی مؤثر در فرایند کاهش سختی آب صحبت کردیم. این رزین‌ها که در سه دسته کاتیونی، آنیونی و میکس بد در بازار عرضه شده‌اند از جمله مواد صنعتی پرطرف‌دار و پرکاربردی هستند که در مصارف گوناگون صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. یکی از برترین برند‌های پیش‌گام در عرصه تولید رزین، شرکت انگلیسی پرولایت است که در ابتدای این مقاله درباره آن و سوابق مهمی که دارد، صحبت کردیم و اطلاعات مهمی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

استفاده از کالاها و محصولاتی صنعتی پر کاربردی مثل انواع رزین‌های صنعتی آن‌چنان از اهمیت برخوردارند که برندهای محبوب صنعتی برای تولید آن‌ها گام برداشته و مشغول شده‌اند. رزین برند پرولایت با قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالا یکی از برترین‌های حوزه تصفیه آب است. خوشبختانه این برند از رزین‌ها در کشور ما در دسترس است و به‌راحتی قابل دستیابی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Telegram
WhatsApp
5/5