آنچه که باید درمورد آنتی اسکالانت فلوکن بدانید

فهرست مطالب
آنتی اسکالانت فلوکن

با رشد و توسعه تکنولوژی مواد جدیدی طراحی و تولید شد که در همه جای صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرند. در این میان آنتی اسکالانت یکی از بهترین موادی است که به بازار عرضه شده و در صنعت تصفیه آب کارایی گسترده‌ای دارد. آنتی اسکالانت فلوکن نیز یکی از زیرمجموعه‌های همین ماده بوده و ما می‌خواهیم در این مقاله به‌صورت مفصل نمونه‌هایی از آن را به همراه سایر اطلاعات مفید و ضروری برای شما شرح دهیم.

فلوکن
آنتی اسکالانت‌ها از رسوب‌گذاری جلوگیری می‌کنند

درباره شرکت BWA

BWA یک شرکت شیمیایی تخصصی تحت رهبری فناوری است که راه‌حل‌های مدیریت آب پایدار را برای افزایش مزیت رقابتی مشتریان ارائه میدهد. چه در کنترل مقیاس، چه مهار خوردگی، چه کنترل میکروبیولوژیکی یا نمک زدایی BWA دارای پیشرفته‌ترین محصولات از نظر تکنولوژیکی است. همچنین از نظر زیست محیطی در جهان امروز قابل قبول است.

BWA از سال 1973 به طور انحصاری بر کشف فناوری‌های تصفیه آب متمرکز شده است. در واقع BWA Water Additives تقریباً 40 سال است که تأمین‌کننده اصلی افزودنی‌های تصفیه آب است. افراد این شرکت در واقع متخصصان اختصاصی در تصفیه آب هستند. متخصصان تحقیق و توسعه و پشتیبانی فنی منطقه‌ای این شرکت در آتلانتا، منچستر (بریتانیا)، دبی و چین راه‌حل‌های تخصصی را به مشتریان در سراسر جهان ارائه می‌دهند.

برندهای این شرکت در بیش از 80 کشور جهان، با کاربردهای تخصصی برای نفت و گاز، تصفیه آب صنعتی و نمک‌زدایی معروف هستند. به طور گسترده محبوب هستند و مورداستفاده قرار می‌گیرند.
فناوری‌های این شرکت همچنان در صنعت تصفیه آب نوآورانه‌ترین هستند.

اخیراً کشف کرده‌اند که چگونه می‌توان آنتی‌اسکال‌های «زیست‌تخریب‌پذیر» را با کارایی بالا تولید کرد که حتی از هر فرمول شیمیایی دیگری در بازار مؤثرتر است. افزودنی‌های ضد رسوب این شرکت در حال حاضر نقشی حیاتی در حفظ کارآمدی سیستم‌های اسمز معکوس در کارخانه‌های نمک‌زدایی سراسر جهان دارند.

BWA Water Additives US LLC مواد شیمیایی تصفیه آب را تولید و به بازار عرضه می‌کند. این شرکت میکروب‌کش‌ها، محلول آنتی اسکالانت‌ ها، بازدارندههای خوردگی، عوامل ضد کف، عوامل پخش‌کننده، بلاسید، برم کش و ژل برم کش را ارائه می‌دهد. شرکت مرکزی BWA Water Additives در ایالت جورجیا فعالیت می‌کند. در ادامه با پاکسان شیمی همراه باشید تا اطلاعاتی تخصصی‌تر دررابطه‌با آنتی اسکالانت فلوکن به شما عزیزان ارائه دهیم.

مشخصات عمومی این شرکت

http://www.wateradditives.com
تولید مواد شیمیایی
بین 50 تا 200 نفر فعال
M32 0TB، بریتانیا
به‌صورت خصوصی اداره می‌شود
تصفیه آب صنعتی، نفت و گاز، نمک‌زدایی حرارتی، نمک‌زدایی غشایی، مواد شیمیایی تخصصی، معدن و …

 

فلوکن
بهترین برند در زمینه تولید آنتی اسکالانت flocon است

برند فلوکن

دررابطه‌با برند فلوکن باید بگوییم که راه‌حل‌های فلوکن در BWA مجموعه‌ای از محصولات و خدمات پشتیبانی برای محافظت و بهینه‌سازی عملکرد سیستم‌های غشایی هستند. تخصص این برند شامل موارد زیر است:

 •  فناوری محلول آنتی اسکالانت
 •  تمیزکردن غشا
 •  آموزش مشتری
 •  پشتیبانی فنی و نظارت بر عملکرد ضد اسکالانت و کارخانه

مواد شیمیایی و کیفیت آنتی اسکالانت فلوکن دارای تأییدیه غشا هستند و همچنین دارای گواهینامه NSF که یکی از معتبرترین گواهینامه‌ها در این زمینه است. Flodose یک ابزار نرم‌افزاری پیش‌بینی‌کننده است که توسط برند فلوکن ارائه می‌شود. این نرم‌افزار به کاربران اسمز معکوس این امکان را می‌دهد تا آنتی‌اسکال‌هایی را انتخاب کنند که مناسب‌ترین نیازهای شیمی آب را ارائه می‌دهند.

به‌طورکلی ترکیبات آنتی اسکالانت فلوکن تا به امروز آن‌قدر در سراسر جهان موردتوجه قرار گرفته است که تبدیل به یکی از بهترین برندهای حال حاضر شده است.

فلوکن 135

Flocon 135 Antiscalant for RO Systems یک محلول آبی تولید شده توسط یک اسید فسفینو کربوکسیلیک تخصصی است. این محلول در کنترل رسوب نمک‌های تشکیل‌دهنده و رسوب معدنی بر روی سطوح غشایی بسیار مؤثر است.

مشخصات فنی آنتی اسکالانت فلوکن 135

135 FLOCON نیز مانند نوع 260 آن دارای تنها یک مشخصه فنی است که آن هم پلیمری و درجه یک بودن آن است. حال در این زمینه پاکسان شیمی قصد دارد به ارائه مطالب منحصربه‌فردی بپردازد که تا به امروز دررابطه‌با مشخصات فنی این محصول نمی‌دانستید.

رسوب‌گذاری سیلیکات یکی از معدود مشکلات مضری است که باعث ضرر اقتصادی بسیار می‌شود. برای جلوگیری از سیلیکات با استفاده از آنتی اسکالانت‌ها با گروه‌های عاملی، به‌ویژه -NH2 استفاده می‌شود. بااین‌حال سیلیکات‌های فلزی معمولاً بسیار مقاوم هستند. آنتی‌اسکالانت‌های توسعه‌یافته تا کنون در برابر این ترکیبات مؤثر نیستند.

در این کار آنتی‌اسکالانت‌های پلیمری با ادغام دو یا چند کومونومر عملکردی متشکل از گروه‌های کلات کننده مختلف برای کاتیون‌های فلزی ایجاد می‌کنند. همو و کوپلیمرهای آکریل آمید (AM)، نمک سدیم وینیل سولفونیک اسید (VSA)، و وینیل فسفونیک اسید (VPA) برای بررسی عملکرد ضد رسوب‌پذیری در برابر پوسته‌گیری سیلیکات فلزی سنتز می‌شوند.

سیلیکات فلزی در مقیاس آزمایشگاهی در یک راکتور اتوکلاو تحت‌فشار به‌دست‌آمده است. آنتی‌اسکالانت‌ها در دوزهای مختلف (25، 50 و 100 پی‌پی‌ام) آزمایش شده و اثرات آن‌ها پس از جداسازی رسوب‌های جامد از باقی‌مانده‌های رسوب شده بررسی می‌شود.

مشخص شده است که آنتی‌اسکالانت‌های پلیمری به‌ویژه در برابر سیلیکات‌های فلزی مؤثر بوده و در برابر رسوبات ساده سیلیکا بی‌اثر هستند. گروه‌های اسیدی ممکن است کاتیون‌های فلزی را هماهنگ کنند که از تشکیل رسوب جلوگیری می‌کند. در این کومونومرهای اسیدی، به‌ویژه پلیمرهای حاوی VSA حلالیت سیلیکات‌های فلزی را افزایش داده‌اند.

به هنگام استفاده از آنتی اسکالانت مراقب چشم‌ها خود باشید

آشنایی با آنتی اسکالانت فلوکن ۱۳۵

یکی از بهترین و مناسب‌ترین نمونه‌های آنتی اسکالانت موجود در بازار مدل فلوکن ۱۳۵ است. این ماده شیمیایی به‌صورت یک محلول مایع بوده و از فسفینوکربیوکسیلیک اسید ساخته شده است. کاربرد اصلی این ماده در جایی مشخص می‌شود که افراد با رسوبات مانده در ممبران‌ها به مشکل برمی‌خورند. برای حل این مسائل شما باید ابتدا ممبران خود را از آلودگی‌ها پاک کنید و سپس به محلول عبوری از آن این نوع آنتی اسکالانت فلوکن را تزریق کنید. حتماً درمورد مکانیزم رفتاری این ماده و اثرات آن کنجکاو شده‌اید.

این ماده در مایع گذری پراکنده شده و با ایجاد ترکیبات اثرگذار و مناسب از ایجاد رسوبات مضر در ممبران‌های سیستم اسمز معکوس جلوگیری می‌کند. این آنتی اسکالانت کمک می‌کند که عمر مصرف ممبران‌ها افزایش پیدا کند. آنتی اسکالانت فلوکن ۱۳۵ یکی از مؤثرترین و بهترین نمونه‌های موجود در بازار بوده که با قدرت خوبی که دارد می‌تواند از به‌وجودآمدن نمک‌های معدنی و انواع رسوبات خطرناک و ضرر آفرین جلوگیری کند این محصول توانایی آن را دارد که با همه نوع ممبرانی هماهنگ شود.

این محصول کاملاً شفاف بوده و در دسته ترکیبات با خاصیت اسیدی و بر پایه مواد آلی است. بوی این ماده کمی اسیدی است اما چنان آزاردهنده نیست. میزان PH این آنتی اسکالانت چیزی بین ۳٫۵ الی ۴٫۵ است. یکی از مشخصات اصلی فیزیکی آنتی اسکالانت فلوکن ۱۳۵ این بوده که وزن مخصوص آن در دمای اتاق بین ۱٫۱۳ تا ۱٫۱۸ است. اگر قصد دارید با مایعات با دمای بالا کارکنید حتماً لازم است بدانید که نقطه‌جوش این محصول بین ۱۰۱ تا ۱۰۳ درجه سانتیگراد است. این محصول به‌صورت کامل در حلال خود حل می‌شود.

آنتی اسکالانت‌ها در بسته‌بندی‌های ایمن برای فروش عرضه می‌شوند

معرفی فلوکن 260

فلوکن 260 یک محلول آبی از یک پلی کربوکسیلیک اسید تخصصی است که در کنترل رسوب نمک‌های تشکیل‌دهنده رسوب معدنی و رسوب ذرات بر روی سطوح غشا بسیار مؤثر است. 260 FLOCON به کنترل عالی فلس‌های کربنات، سولفات و فلوراید برای عملیات مقرون‌به‌صرفه می‌پردازد. با این محصول می‌توانید به‌راحتی آهن محلول و نامحلول را به طور مؤثر کنترل کنید. همچنین از محصولی استفاده کنید که در برابر رسوب سیلیس بسیار مؤثر است.

فلوکن 260 سلول‌های رسوب را از یکدیگر جدا می‌کند و به‌نوعی مانند یک متفرق‌کننده عمل می‌کند. این محصول همچنین با تمام غشاهای اصلی سازگار است. بر روی بسته‌بندی آن می‌توانید تاییدیه‌های بین‌المللی آب آشامیدنی را مشاهده کنید.

فلوکن 260 با تمام نسبت‌ها با آب قابل اختلاط است. ممکن است به‌عنوان یک محصول و یا به‌عنوان یک محلول در تراوش استفاده شود. حداقل قدرت محلول دوز 10% w/w توصیه می‌شود. فلوکن 260 باید به طور مداوم و متناسب با جریان آب خوراکی مصرف شود تا سطح دوز توصیه شده حفظ شود.

سطح دوز موردنیاز بستگی به کیفیت آب تغذیه و شاخص‌های اشباع مقیاس‌های مختلف تشکیل‌دهنده گونه‌های موجود در آب‌نمک غلظت دارد. نرم‌افزار کامپیوتری اختصاصی برای محاسبه شاخص‌های مقیاس‌بندی و محاسبه بازیابی بهینه سیستم استفاده می‌شود. پیش‌بینی سطح دوز و توصیه‌ها در صورت درخواست نیز در دسترس است.

آنتی اسکالانت‌ها در آزمایشگاه‌های تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرند

مشخصات فنی آنتی اسکالانت فلوکن 260

تنها مشخصه فنی آنتی اسکالانت فلوکن 260، پلیمری و درجه یک بودن آن است. حال به‌صورت اختصاصی به بررسی این مشخصه فنی می‌پردازیم. هر سیستم غشایی مانند سیستم RO به طور طبیعی با وجود مواد جامد معلق، املاح محلول و پارامترهای میکروبی در آب تغذیه مسدود می‌شود. این امر نیاز به‌پیش تصفیه مناسب فیزیکی و شیمیایی سیستم را ایجاب می‌کند.

مقیاس و گرفتگی در سطح غشا:

مقیاس و گرفتگی می‌تواند فاصله مؤثر بین مواد و تلاطم را کاهش دهد که منجر به افزایش پلاریزاسیون غلظت در سطح غشا می‌شود. در واقع هرچه با غلظت بالای محلول در سطح غشا روبه‌رو شویم، به این معناست که املاح بیشتری از آن عبور می‌کنند.

این موضوع به این دلیل است که توانایی انتقال محلول شیمایی توسط مواد جامد از بین می‌رود؛ بنابراین برای این که از تشکیل رسوب جلوگیری شود و راندمان مناسب سیستم دیده شود، از سیستم‌های RO استفاده می‌شود.

جلوگیری از به‌وجودآمدن رسوب:

آنتی اسکالانت‌ها از رشد کریستال‌های نمک که منجر به رسوب‌گذاری می‌شوند، جلوگیری می‌کنند. این مواد بر روی کریستال‌های نمک می‌نشینند و از جذب و اشباع نمک بر روی سطح جلوگیری می‌کنند. در واقع با حضور این محلول نمک‌ها دیگر نمی‌توانند به غلظت رسوب‌گذاری برسند.

روش کار آنتی اسکالانت ‌ها

برخی از آنتی اسکالانت‌ها دارای یک ساختار مولکولی با انواع گروه‌های عامل مانند فسفات هستند. پس باتوجه‌به تمامی این موارد می‌توان گفت آنتی اسکالانت‌ پلیمری بهترین انتخاب برای جلوگیری از بروز رسوبات است.

اگر از یک بازدارنده تک مولکولی استفاده شود، تزریق بیش از حد بازدارنده به‌احتمال زیاد باعث خروج بازدارنده به‌عنوان یک کاتیون چند ظرفیتی می‌شود. با ترکیب محصولات و استفاده از بازدارنده‌های چند مولکولی، سایر بازدارنده‌ها می‌توانند در جلوگیری از رسوب اولین بازدارنده مؤثر باشند. همچنین به غلظت کمتری نسبت به هر یک از اجزای مستقل بازدارنده نیاز دارد.

مزایای آنتی اسکالانت های پلیمری:

 •  غلظت‌های بالایی دارد.
 •  اجازه رسوب هیچ نوع فلس کربنات و فسفات را نمی‌دهد.
 •  برای طیف گسترده‌ای از آب‌ها از جمله آب دریا، آب‌شور چاه، آب شیرین با سختی، آب‌هایی با سختی زیر 1000ppm استفاده و فرموله شده است.
 •  به دلیل توانایی بالای کیلاسیون، عملکرد بهتری دارد.
 •  عملکرد پخش‌کننده خوبی در برابر فلس‌های کربناته و سولفات دارد.
 •  نیاز به تمیزکردن غشا را در مدت‌زمان طولانی‌تری تأمین می‌کند.
 •  احتمال جلبک‌ها و آلاینده‌های بیولوژیکی را کاهش می‌دهد.
آنتی اسکالانت‌ها به طور عمده به فروش می‌رسند

بررسی و تحلیل آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

آنتی اسکالانت دیگری که برند فلوکن معرفی کرده است و بسیار موفق عمل ظاهر شده با نام ۲۶۰ شناخته می‌شود. این محصول نیز از به‌وجودآمدن نمک‌ها، رسوبات و ترکیبات جامد در ممبران‌ها جلوگیری کرده و سلامت آنها را حفظ می‌کند. این ماده نیز بر پایه پلی کربوکسیلیک اسید ساخته شده است. درصورتی‌که شما به فعالیت‌های مربوط به تصفیه به روش اسمز معکوس را انجام می‌دهید حتماً به اهمیت طولانی نگه‌داشتن عمر ممبران‌ها واقف هستید. برای اینکه به چنین هدفی دست پیدا کنید حتماً به این محصول نیاز پیدا خواهید کرد.

از جمله مزایای این تولیدات می‌توان به تأثیر مقدار کمی از آن بر روی حجم زیادی از مایعات اشاره کرد. در حقیقت مصرف این آنتی اسکالانت بسیار بهینه است و با کمترین مقدار ممکن می‌توانید نتیجه بسیار بالایی بگیرید. مورد دیگر نیز این بوده که با انواع آب‌ها و مایعات قابلیت سازگاری دارد و شما را از خرید مدل‌های مختلف آنتی اسکالانت بی‌نیاز می‌کند. یکی از مهم‌ترین ترکیباتی که در آب‌های مورداستفاده در تصفیه‌خانه وجود دارد آهن و اکسیدهای آن بوده که به ممبران‌ها ضررهای زیادی زده است.

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ به‌خوبی می‌توانند جلوی این آسیب‌ها را بگیرد و علاوه‌برآن در برابر سیلیکاهایی که در آب تشکیل می‌شوند نیز ایستادگی قابل قبولی دارد. این محصول نیز مانند نوع قبلی می‌تواند با هر نوع ممبرانی عمل کند و نتیجه دلخواه شما را حاصل کند. از خصوصیات ظاهری آن می‌توان به رنگ زرد و بوی اسیدی پایین اشاره کرد. همچنین این ضد رسوب نیز خاصیت اسیدی داشته و بر پایه مواد آلی ساخته می‌شود. PH این نمونه بسیار پایین بوده و ۲ یا کمتر است.

بررسی کاربرد FLOCON 260

همان‌طور که در عنوان قبلی اشاره شد اگر بخواهیم به‌صورت یک دسته‌بندی به بررسی کاربرد فلوکن 260 بپردازیم، می‌توانیم به موارد زیر بپردازیم. باید بگوییم که اطلاعات زیر جمع‌بندی‌ از موارد بالا به‌علاوه نکات مهم در حوزه کاربرد این محصول است. این موارد عبارت‌اند از:

 • این محصول در سیستم‌های غشایی با استفاده از کلر و متابی سولفیت سدیم مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 • فلوکن 260 یک محلول آبی و یک اسید آلی است. همین موضوع دلیل اصلی‌ است که افراد این محصول را به شکل غلیظ خود استفاده می‌کنند. در واقع این محصول با همین غلظتی که دارد یک خورنده کامل است.

در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از خورندگی بیش از اندازه باید از تجهیزات دوز مقاوم استفاده کرد.

مزایای خرید آنتی اسکالانت فلوکن 260

خرید آنتی اسکالانت فلوکن 260 در حوزه تسویه آب‌ها و دیگر مواردی که در ابتدا به آن‌ها به‌صورت اختصاصی اشاره کردیم برای شما مزایای بسیاری را به همراه دارد. اما مهم‌تر از تمامی این موارد مزایای خرید اینترنتی آنتی اسکالانت از فروشگاه پاکسان شیمی است.

امروزه به دلیل مشغله کاری بسیار افراد وقت مراجعه به انواع فروشگاه برای خرید محصولات به‌صورت حضوری را ندارد. همین موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از افراد روی به خرید اینترنتی بیاورند. اما دراین‌بین، افرادی سودجو وجود دارند که اقدام به دزدی و یا ارائه محصولات بی‌کیفیت می‌کنند.

آنتی اسکالانت‌ها به روش‌های نوین تولید می‌شوند

در اینجا مزایای خرید این محصول توسط فروشگاه پاکسان شیمی خود را نمایان می‌کنند. شما می‌توانید به‌راحتی از این فروشگاه سفارش خود را ثبت کرده و در محل موردنظر آنتی اسکالانت فلوکن 260 را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

نکات ایمنی در استفاده از فلوکن 260 (MSDS)

دررابطه‌با Material Safety Data Sheet که در واقع به‌عنوان نکات ایمنی در استفاده از فلوکن 260 معرفی می‌شوند، باید همواره دقت لازم را به خرج داد تا جان خود و همکاران خود را به خطر نیندازیم. دررابطه‌با بررسی خطرات باید بگوییم که این مایع قابل اشتعال است و می‌تواند برای جان شما خطر داشته باشد.

باعث سوختگی شدید پوست و آسیب چشم می‌شود. در صورت بلعیدن مضر است. در صورت استنشاق مضر است. برای بافت مخاطی بسیار مخرب هستند و اگر از طریق پوست جذب شود سمی است. در صورت مشاهده کردن هر یک از این موارد سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

محصول را به‌دوراز گرما، جرقه و آب داغ قرار دهید و در صورت لزوم برای اطفای حریق از دستگاه تنفسی استفاده کنید. به‌هیچ‌عنوان به تنفس بخار، مه یا گاز نپردازید. به‌هیچ‌عنوان در کنار فلوکن 260 اقدام به کشیدن سیگار نکنید؛ زیرا جان شما را بسیار در خطر می‌اندازد. به هنگام استفاده از این محصول حتماً از لباس مخصوص، ماسک، عینک و کلاه استفاده کنید.

توصیه‌ها و هشدارها در زمان کار با آنتی اسکالانت

ما می‌دانیم که کار با مواد اسیدی مستلزم رعایت نکات و ضروریات زیادی است. آنتی اسکالانت فلوکن نیز با آنکه طبق استانداردهای جهانی ساخته می‌شود اما بازهم خطرناک بوده و باید نکاتی که در ادامه ذکر می‌کنیم در هنگام استفاده رعایت شود. اول آنکه هیچ‌گاه درب ظرف محتوی آنتی اسکالانت را باز نگذارید و همیشه از بسته بودن و عدم نشت آن اطمینان حاصل کنید. همچنین همیشه عینک مخصوص و دستکش‌های مقاوم در برابر مواد اسیدی داشته باشید و مراقب باشید که این محصولات به پوست شما نرسد.

ظرف محتوی آنتی اسکالانت باید از جنس مقاومی باشد. در ترکیبات آن آلیاژهای کربن‌دار استفاده نشده باشد. اگر ترکیبی در دسترس شما وجود دارد که به‌عنوان کاهنده قلیا از آن استفاده می‌کنید حتماً در فاصله ایمن از آنتی اسکالانت فلوکن قرار دهید و نگذارید که باهم تماس داشته باشند. بهتر است محل نگهداری این مواد شیمیایی تاریک باشد و نور به آن نفوذ نکند. مورد بعدی که باید به شما بگوییم این بوده که هیچ ماده غذایی را در نزدیکی و مجاورت ظرف آن قرار ندهید.

محیط‌های مرطوب نیز برای این نوع از ضد رسوب‌ها مناسب نیستند و به دنبال یک محل کاملاً خشک برای نگهداری آنتی اسکالانت خود باشید. با اینکه بسیاری از مواد شیمیایی را  باید در محیط‌های خنک قرار داد. اما شما می‌توانید آن را در محل با دمای متوسط نیز بگذارید و آسوده‌خاطر باشید که هیچ مشکلی از این بابت به وجود نمی‌آید. نکته آخر که لازم است برای شما ذکر کنیم نیز این بوده که از استنشاق و بوییدن حجم زیادی از گازهای متصاعد شده از آنتی اسکالانت جدا خودداری کنید.

فلوکن و اطلاعات لازم درباره ی آن
خرید آنتی اسکلانت‌ها توسط فروشگاه پاکسان شیمی بهترین انتخاب است

انتخاب آنتی اسکالانت فلوکن مناسب دستگاه

دوز آنتی اسکالانت را نمی‌توان با TDS (کل جامدات محلول) تعیین کرد. دلیل آن این است که TDS را می‌توان به طور کامل از سدیم و کلرید ساخت. که پتانسیل پوسته‌پوسته شدن ندارند یا می‌تواند به طور کامل از کلسیم و سولفات تشکیل شده باشد که پتانسیل پوسته ریزی بسیار بالایی دارند.

برای تعیین آنتی‌اسکالانت فلوکن و دوز صحیح مناسب دستگاه، باید گونه‌های یونی موجود در آب شناسایی شود و غلظت آن‌ها بر اساس ضریب غلظت محاسبه گردد. فاکتور غلظت با نوع غشا (اسمز معکوس در مقابل نانوفیلتراسیون) و درصد دفع نمک (غشاهای NF می‌توانند از 50 تا 90 درصد دفع نمک دو ظرفیتی متفاوت باشند) متغیر است.

سپس می‌توانیم پتانسیل یون‌های موجود در آب را برای تشکیل یک رسوب محاسبه کنیم. آنتی‌اسکالانت بر اساس نوع جرمی که احتمال تشکیل آن وجود دارد برای دستگاه انتخاب می‌شود. برای مثال اگر پتانسیل تشکیل کربنات کلسیم و سولفات کلسیم وجود داشته باشد یک آنتی اسکالانت که بتواند هر دو این مقیاس‌ها را کنترل کند، انتخاب می‌شود.

از سوی دیگر اگر پتانسیل تشکیل فسفات کلسیم وجود داشته باشد، یک آنتی اسکالانت قوی‌تر موردنیاز است. سپس دوز بر اساس نیروی محرکه برای تشکیل رسوب محاسبه می‌شود که به غلظت هرگونه یونی، pH، دما و قدرت یونی بستگی دارد.

کلام آخر

ما برای شما در این مقاله مهم‌ترین نکاتی که باید درمورد آنتی اسکالانت فلوکن و نمونه‌های آن بدانید را بیان کردیم. نخست اشاره کردیم که دو مدل از این محصول با شماره‌های ۱۳۵ و ۲۶۰ در بازار موجود بوده و کاربردهای بسیار زیادی دارند. این محصولات از به‌وجودآمدن رسوب در ممبران‌های سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس جلوگیری می‌کند و سبب افزایش طول عمر و بهبود سلامت آن می‌شود. نکته مهم بعدی این بوده که این تولیدات خاصیت اسیدی دارند و در زمان استفاده از آنها باید موارد ایمنی زیادی را رعایت کنید.

فلوکن و همه چیز درباره ی آن
پاکسان شیمی به ارائه بهترین آنتی اسکالانت‌ها در کشور می‌پردازد

سؤالات متداول

مواد شیمیایی آنتی اسکالانت چیست؟

آنتی اسکالانت برای جلوگیری از تشکیل رسوب نمک‌های معدنی متبلور که علت تشکیل رسوب است، تولید می شود تا مواد شیمیایی آن به جلوگیری از این موارد پردازند.

آیا آنتی اسکالانت فلوکن مضر است؟

بسیاری از آنها ترکیباتی برای ارائه اثرات هم‌افزایی هستند. آنتی اسکالانت‌ها باید غیرسمی باشند. در غیر این صورت توسط NSF برای کاربردهای آب آشامیدنی تأیید نمی‌شوند. اما نوع خالص آن‌ها به هنگام آتش‌سوزی و یا بسیاری از موارد دیگر مضر هستند.

دوز آنتی اسکالانت چیست؟

در واقع دوز آنتی اسکالانت باید قبل از رسیدن به غشاهای RO انجام شود. یعنی رسوبات سولفات، کربنات کلسیم و سایر رسوبات معدنی را تجزیه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Telegram
WhatsApp
5/5