آنتی اسکالانت آویستا

فهرست مطالب
آشنایی با برند تولیدکننده آنتی اسکالانت آویستا

اگر در صنعت آب و دستگاه‌های صنعتی مختلف فعالیت دارید احتمالا درباره مشکلاتی همچون تشکیل رسوب چیز‌های زیادی شنیده‌اید. این مشکل نه تنها کیفیت و عملکرد دستگاه‌های صنعتی مختلف را کاهش می‌دهد بلکه تاثیر زیادی در کاهش طول عمر آن‌ها نیز دارد. آنتی اسكالانت آويستا به عنوان یک ماده‌ مفید در نابودی وجذب املاح و ناخالصی‌های آب، تاثیر زیادی در عملکرد صحیح دستگاه دارد. برای حل این مشکل توسط آنتی اسکالانت در ابتدا باید با دلایل تشکیل رسوب در دستگاه آشنا شد. از آنجایی که آب دارای املاح زیادی است، با جمع شدن این مواد رسوب تشکیل می‌شود. تازه فقط ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود بلکه این رسوب‌ها با چسبیدن به ممبران مانع از عملکرد صحیح آن می‌شوند. در این مقاله هرآنچه را که درباره انتي اسكالانت آویستا باید بدانید به طور کامل توضیح خواهیم داد.

آنتی اسكالانت آويستا

بررسی هدف استفاده از آنتی اسکالانت و ویژگی‌های آن

این موضوع طبیعی است که آب به دلیل قرارگیری در زیر زمین و عبور از مسیر‌های مختلف دارای املاح و ناخالصی‌های بسیاری باشد. در همین راستا باید اشاره کرد که این ناخالصی‌ها معایب بسیاری را برای صنعت و در نهایت برای انسان‌ها به دنبال دارند؛ به همین دلیل باید با راه‌های حذف آن‌ها آشنا شد. حتما در دروس مقاطع تحصیلی مطالعه کرده‌اید که وجود ناخالصی در آب به تشکیل یون می‌انجامد.

در دستگاه‌های صنعتی تشکیل رسوب باعث از کار افتادگی ممبران و بخش‌های مختلف دستگاه می‌شود. علی هذا طبیعی است که کیفیت دستگاه به طور عجیبی کاهش پیدا کند. در راستای حل این مشکل باید اشاره کرد که هیچ نگرانی درباره این مشکل وجود ندارد. زیرا تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده است که برای هر مشکلی راه‌ حلی اندیشیده شده است.

برای این مشکل نیز می‌توان از ضد رسوب شیمیایی یا آنتی اسکالانت استفاده کرد. آنتی اسکالانت‌ها که از موادی همچون سولفونات، فسفوناتیا و غیره تشکیل شده‌اند با تزریق به آن مانع از تشکیل یون‌هایی مضر در آن می‌شوند. البته یک راه دیگر نیز برای جلوگیری از این اتفاق در دستگاه‌های صنعتی وجود دارد که استفاده از نرم کننده است.

ولی در استفاده از این ماده برای جلوگیری از تشکیل رسوب محدودیت‌هایی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ هزینه بالا و سختی کار است؛ به همین دلیل می‌توان انتي اسكالانت اويستا را جایگزین نرم کننده کرد تا هزینه‌ها به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.

نحوه عملکرد آنتی اسکالانت‌ها برای جلوگیری از تشکیل رسوب

عملکرد انتي اسكالانت اويستا واقعا ساده ولی کاربردی است. در واقع باید به این نکته اشاره کرد که آنتی اسکالانت‌ها خاصیت چسبندگی و جذب‌کنندگی دارند. جالب‌تر از این موضوع جذب آلایندگی‌ها و احاطه کردن آن‌ها توسط ضدرسوب برای محافظت از آب در برابر تشکیل رسوبات است.

همچنین باید به این نکته دقت کرد که فرقی ندارد از این ماده شیمیایی در چه دستگاه آب شیرین کن استفاده شود؛ زیرا در هر دو صورت ناخالصی‌ها به کمک آنتی اسکالانت از درون ممبران به محیط‌های دیگر راه پیدا می‌کنند و در نتیجه از کاهش کیفیت دستگاه جلوگیری می‌شود. با استفاده از آنتی اسکالانت می‌توانید این اطمینان را حاصل کنید که دستگاه تصفیه آب سالیان درازی بدون هیچ مشکلی به عملکرد صحیح خود ادامه خواهد داد.

با انتخاب آنتی اسکالانت مناسب می‌توان اثربخشی آن در سیستم‌های صنعتی همچون بویلر، دیگ بخار، دستگاه تصفیه آب و غیره را افزایش داد. برای انتخاب آنتی اسکالانت و میزان استفاده از آن باید به موارد مختلفی همچون سختی آب، PH آب و غیره توجه شود.

ویژگی‌های آنتی اسكالانت آويستا

تأثیر آنتی اسکالانت در محیط زیست

آنتی اسکالانت حاوی موادی همچون فسفونات، کربوکسیلیت و سولفونیک است. این مواد به هیچ عنوان برای انسان و طبیعت مضر نیستند؛ به همین دلیل است که با استفاده آن‌ها در مواد معدنی مانند آب موافقت می‌شود. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که آنتی اسکالانت‌ها خاصیت تجزیه شوندگی دارند و با قرارگیری درون طبیعت هیچ مشکلی را برای آن ایجاد نخواهند کرد.

آنتی اسکالانت آویستا

امروزه صنعت تصفیه آب یکی از بزرگ‌ترین حوزه‌های ورود و گسترش تکنولوژی است. ما می‌توانیم درخشش برندهای مختلف را در آن ببینیم. شرکت بزرگ نام‌آشنای آویستا یکی از غول‌های بزرگ دنیای فناوری آنتی اسکالانت‌ها و ممبران‌ها است. این شرکت در تلاش است که بتواند بیشتر و بهتر از قبل در این زمینه پیشرفت کند. این شرکت دستیابی به تکنولوژی‌های جدید برای تولید آب به‌صورت فوق خالص را یکی از آرمان‌های خود معرفی کرده است و در این مسیر گام برمی‌دارد.

آشنایی با برند تولیدکننده آنتی اسکالانت آویستا
آشنایی با برند تولیدکننده آنتی اسکالانت

آب فوق خالصی که این مجموعه در تلاش است تا تولید کند می‌تواند صنعت و زندگی معمول را دگرگون کند. به‌نحوی‌که آثار آن از یک لوله‌کشی ساده در شهر تا نیروگاه‌ها و تصفیه‌خانه‌ها مشهود باشد. اگر مجموعه بین‌المللی Avista بتواند به این مهم دست یابد آنگاه همه فعالان حوزه خوراکی و سلامت، مشتاق خواهند بود که چنین فناوری بسیار با ارزشی را از او خریداری کنند. اما همه چیز به این آرمان منتهی نشده و دستاوردهای کوچک و بزرگی که این گروه تاکنون به دست آورده‌اند نیز سهم زیادی در پیشبرد فناوری دارند.

ما در این مقاله علاوه بر آنکه می‌خواهیم برای شما گروه بزرگ صنعتی آویستا را معرفی کنیم، به بررسی برند و زیرمجموعه‌های آن و همچنین تعدادی از پرتقاضاترین محصولاتی که تاکنون به بازار ارائه کرده است بپردازیم. برای رفع همه ابهامات و دریافت پاسخ سؤالاتتان با ما تا انتها همراه باشید.

درباره شرکت آویستا

ما در این مقاله پیشینه و دستاوردهای این شرکت بزرگ را در سه دسته سال‌های اولیه، سال‌های میانی و سال‌های اخیر برای شما شرح خواهیم داد.

آشنایی با این مجموعه و محصولات آویستا
آشنایی با این مجموعه و محصولاتش

نخستین سال‌های فعالیت

گروه بزرگ و صنعتی ای که امروز درمورد آن صحبت می‌کنیم برخلاف بسیاری از کارخانه‌های مطرح و بزرگ جهان پیشینه چندان طولانی ندارد و به‌تازگی دهه سوم فعالیتش را آغاز کرده است. این گروه بزرگ در سال 1999 در شهر سن مارکوس ایالت تگزاس آمریکا نخستین روزهای کارش را استارت زد. شاید دیو واکر، مدیرعامل آویستا، هیچ‌گاه فکرش را هم نمی‌کرد که تنها یک سال بعد از شروع فعالیت یعنی در سال 2000 گروه تکنولوژی خود را به انگلستان نیز برساند!

در همان سال نخستین انبار و نمایندگی این مجموعه در کشور مکزیک نیز تأسیس شد. در سال 2001 این مجموعه یکی از اولین پروتکل‌های خود که آزمایش‌کننده پاکیزگی سلولی بود را منتشر کرد. بلافاصله بعدازاین پروتکل و در سال 2002 پروتکل جدیدتری به نام بررسی و آزمایش فیلتراسیون نیز به ثبت رسید. حالا دیگر آویستا شرکت بزرگی شده بود و یک نمایندگی نیز در کشور اسپانیا تأسیس کرد. لابراتوارهای Advisor با شماره‌های 1 و 2 در انگلستان و اسپانیا در سال 2003 فعالیت‌هایشان را با هم همسو کردند.

در سال 2004 باز هم این گروه صنعتی توسعه دیگری به زیر ساخت‌های خود داد و ساختمان‌ها و لابراتوارهای انگلستان را بهبود بخشید. سال 2005 بود که پتنت و اختراع جدید شرکت اویستا تحت عنوان بورن به ثبت جهانی رسید و به نوبه خود یک پیشرفت بسیار بزرگ محسوب می‌شد. در سال 2006 و همگام باسیاست‌های جهانی برای استفاده از محصولات سبز و دوستدار محیط‌زیست، پاک‌کننده‌های سبز را تولید کرد. یک سال بعد اولین نرم‌افزار این شرکت یعنی NormRO برای مصرف‌کنندگان محصولات این شرکت معرفی شد.

نمایی از نرم‌افزار تولید شده آویستا
نمایی از نرم‌افزار تولید شده

سال‌های میانی و رشد و ترقی شرکت

در سال 2008 یکی دیگر از پروژه‌های موفق شرکت آویستا رقم خود و پروژه تمیزکننده OSCAR به بهترین شکل توسعه پیدا کرد. در سال بعد این شرکت زیرساخت‌های مرکزی خود را توسعه داد و در سال 2010 توانستند ساختار SBS بی بو را تولید کنند. سال 2011 سومین لابراتوار این مجموعه ساخته شد و چند ماه بعد در سال 2012 برای هرچه سبزتر شدن، پنل‌های خورشیدی را به‌عنوان منبع تأمین نیرو نصب کردند. در همین سال پروژه تحقیق روی رسوبات آلی نیز شروع شد.

در سال 2013 بخش جدیدی به‌عنوان افکار و ایده‌های کروماتیک راه‌اندازی شد و آنها توانستند شوینده‌های سبزشان را بهبود دهند. یک سال بعد در چند ماه کاری بسیار پرفشار، این مجموعه سیستم نظارتی به اسم جعبه سیاه را تأسیس کرده و نام تجاری خود را مجدداً به ثبت جهانی رساند. اما این‌همه فعالیت‌ها نبود چون پروتکل جدیدی به نام آزمایش سازگاری نیز در آویستا به ثبت رسید. سال 2015 شرکت مرزهای تحت پوشش خود را به آسیا گسترش داد و در سنگاپور نیز مرکز مطالعه و تحقیقات خود را احداث کرد.

رسوبات روی غشا پیش از آنتی اسکالانت آویستا
رسوبات روی غشا پیش از آنتی اسکالانت

در همان سال این شرکت دستاوردهای دیگری مانند پروتکل معروف MF/UF و همچنین کالبدشکافی 1500 غشایی را نیز تجربه کرد. نهایتا در سال 2016 زمانی که این مجموعه تنها 17 سال سابقه فعالیت داشت به 100 کشور وارد شده و خدمات خود را گسترش داد. در سال 2017 نیز این گروه بزرگ 3 هزار ممبران غشا را تشریح کرده و 150 هزار آیتم برگرفته از پروژه OSCAR را نیز پاک‌سازی کرد.

سال‌های اخیر و دستاوردهای آن

فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت آویستا در چند سال اخیر بسیار زیادتر شده و به‌تبع نرخ بهره‌وری و راندمان شرکت نیز بیشتر شده است. از مهم‌ترین اتفاقات و رویدادهای این شرکت در سال 2018 می‌توان به کنسرت بزرگ خیره برای آب تمیز اشاره کرد.

سال 2019 این گروه بزرگ و بین‌المللی در حالی بیستمین سالگرد تأسیس خود را جشن می‌گرفت که شعبه مستقر در انگلیس به‌وسیله شرکت صنعتی Kurita Water خریداری شد. سال 2020 آخرین گزارش رسمی و کامل شرکت آویستا منتشر شد که طبق آن نام تجاری آن به همراه کوریتا در همه جای دنیا منتشر شد.

فعالیت‌های امروزه شرکت

این شرکت جهانی امروزه در پروژه‌های مختلفی مشغول به فعالیت بوده و روی رنج وسیعی از سیستم‌های اسمز معکوس کار می‌کند. این شرکت در تلاش است که با گسترش دانش فنی درمورد اسمز معکوس، آب مصرفی در تغذیه مردم و حتی صنعت را بهبود ببخشد. طبق گفته مدیرعامل این شرکت، آویستا نه‌تنها در حال تخصصی سازی تحقیقات تصفیه آب است، بلکه روی پردازش محصولات مرتبط با آن نیز سرمایه‌گذاری‌های زیادی کرده است.

ممبران پاک شده بعد از تزریق آنتی اسکالانت آویستا
ممبران پاک شده بعد از تزریق آنتی اسکالانت

در حقیقت آنچه که این شرکت از اسمز معکوس انتظار دارد این بوده که بتواند طبق خواسته کاربر، به‌صورت سفارشی و اختصاصی به تصفیه املاح بپردازد و بالاترین راندمان ممکن را داشته باشد. اتفاقی که به تعبیر دست‌اندرکاران مجموعه، به‌عنوان اوج عملکرد شناخته می‌شود.

معرفی محصولات گروه آویستا

این مجموعه به‌صورت هم‌زمان روی یک سری محصولات متنوع کار می‌کند که در این بخش به هرکدام از آنها اشاره کوچکی خواهیم داشت. اولین موردی که لازم است برای شما اشاره کنیم آنتی اسکالانت ممبران ویتک بوده که در بخش بعدی مفصل به آن می‌پردازیم. محصول مهم بعدی این کارخانه آنتی کلر بوده که از آسیب‌دیدن غشاها جلوگیری می‌کند. مورد دیگری که روی رسوبات بیولوژیکی تأثیر مثبتی می‌گذارد RoCide نامیده شده و برای انواع قارچ و باکتری قابل‌استفاده است.

محصول دیگر آویستا که باز هم قابلیت پاک‌کنندگی داشته و با انواع رسوبات سازگار است و AvistaClean RoClean بوده که هر غشایی را می‌تواند تمیز کند. SafeGuard محصول جدید این شرکت است که از ابتدا اجازه رشد هرگونه آلاینده بیولوژیک روی سطوح غشا را نمی‌دهد. Phoenix یکی از ترکیبات مهم این گروه تولیدی است که به‌صورت تخصصی روی پاک‌کردن رسوبات نمکی متمرکز می‌شود. همه این موارد در کنار هم کمک می‌کند که شما بتوانید تجربه بهتری از اسمز معکوس و راندمان آن داشته باشید.

محصولات و تولیدات این برند آویستا
محصولات و تولیدات این برند

برند وی تک Vitec

در این قسمت می‌خواهیم به‌صورت تخصصی به یکی از زیرمجموعه‌های مهم و اصلی آویستا که آنتی اسکالانت Vitec نامیده می‌شود بپردازیم. خطوط تولید این محصول به‌صورت جهانی بوده و بین چند کشور گسترش‌یافته است. محصولات برند ویتک فرمول شیمیایی چندبخشی دارند که به بیشتر شدن بهره‌وری تصفیه آب از طریق اسمز معکوس کمک می‌کند. در حقیقت مکانیسم عملکردی آن به‌گونه‌ای است که رسوب‌ها را از جامد و ته‌نشین شده به حالت کلوئیدی در می‌آورد.

حتماً می‌توانید حدس بزنید که با انجام این کار چه اتفاقی میفتد! عمر سیستم‌ها چندبرابر شده و فواصل تمیزکاری دستگاه نیز افزایش پیدا می‌کند. جالب است بدانید که پروتکل‌های تولید محصولات دوستدار محیط‌زیست و محصولات شیمیایی سبز به این بخش نیز وارد شده است و آنتی اسکالانت‌های آویستا ویتک سری 8000 همگی با فرمولاسیون تجدیدنظر شده و اصلاح شده بی‌خطر تولید می‌شوند. در ادامه مطلب با دو مورد از مهم‌ترین محصولات تولید شده این شرکت بیشتر آشنا خواهیم شد.

محصولات تولید شده آویستا در مجموعه ویتک
محصولات تولید شده در مجموعه ویتک

آویستا 5300

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین محصولات در این شرکت بزرگ که نقش آنتی اسکالانت دارد، vitec 5300 است. این محصول که به فرم فیزیکی مایع ارائه شده است می‌تواند رسوبات را به حالت پخش شده در بیاورد و از به‌وجودآمدن رسوب مخلوط نیز جلوگیری کند. در حقیقت فرایند عملکرد آن به نحوی بوده که رسوبات را در مایع به‌صورت کلوئید درآورده و آن را در استات سلولز پخش می‌کند. جالب است بدانید که این محصول با منعقد کننده‌های رسوبات ارگانیک نیز سازگاری دارد.

استفاده از آنتی اسکالانت مدل Vitec 5300 یک راه بسیار قوی برای جلوگیری از تشکیل رسوب در سیالاتی است که به دلایلی همچون وجود ناخالصی بیش از حد در سیال امکان گرفتگی خرابی دستگاه تصفیه آب شیرین کن و از کار افتادن ممبران وجود دارد. از این آنتی اسکالانت را در دوز‌های خاص استفاده می‌کنند تا تاثیر مطلوبی بر روی سیال بگذارد.

مشخصات فنی آنتی اسکالانت آویستا 5300

درصورتی‌که شما قصد دارید از این محصول در کاربری‌های خود بهره بگیرید بهتر است در نظر داشته باشید که دوز متعادل آن بین 3 الی 10 ppm است. درصورتی‌که ناظر سیستم‌های شما تشخیص دهد که این آنتی اسکالانت باید به‌صورت رقیق شده تزریق شود، بهتر است تعیین مقدار آن را به نرم‌افزار معرفی شده از سوی شرکت بسپارید.

آویستا آنتی اسکالانت سری 5300 را به‌صورت مایع شفاف و کم‌رنگی تولید کرده است که محدوده PH آن بین 5/5 الی 6/5 است یعنی خاصیت اسیدی دارد. وزن مخصوص این محصول که با آن روی آنتی اسکالانت ارزش‌گذاری می‌کنند نیز 05/1 گزارش شده است.

بررسی آنتی اسکالانت‌های ویتک آویستا
بررسی آنتی اسکالانت‌های ویتک

آویستا 5000

یکی دیگر از آنتی اسکالانت‌های بسیار کاربردی و معروفی که این شرکت تاکنون معرفی کرده مدل شماره 5000 است. این مدل خاصیت اسیدی بسیار بالایی نیز دارد. این محصول نیز برای کلوئید سازی رسوبات کاربرد دارد و غشاهای موجود در سیستم اسمز معکوس را با بالاترین درجه پاک‌سازی می‌کند. جالب است بدانید vitec 5000 بوسیله وزارت امور خارجه بریتانیا مورد تقدیر است و از آن استفاده می‌کنند.

آنتی اسکالانت آویستا مدل Vitec 5000 یکی از مهم‌ترین ضدرسوب‌های قوی برای کنترل رسوبات موجود در سیالات است. از این آنتی اسکالانت در آب‌های تغذیه استفاده می‌شود. این عمل تأثیر بسیار زیادی در راستای جلوگیری از تشکیل رسوبات کربنات و سولفات دارد.

مشخصات فنی آنتی اسکالانت آویستا 5000

بهترین شیوه استفاده از این محصول، تزریق آن به کارتریج‌های بالادست است. ازآنجایی‌که خاصیت اسیدی این آنتی اسکالانت چیزی بین 2 تا 3 گزارش شده پس باید دوز کمتری از آن را به آب تزریق کرد. معمولاً بین 2 تا 5 ppm مناسب شناخته شده است. این محصول به علت ویژگی‌های شیمیایی که دارد نباید با آب‌های معدنی رقیق شود.

از جمله سایر ویژگی‌های Vitec 5000 می‌توان به‌ظاهر روشن و بدون رنگ آن اشاره کرد. این محصول نیز مانند نمونه‌ای که پیش از آن معرفی شد حالت مایع دارد و وزن مخصوص آن 1.17 در دمای 20 درجه (دمای اتاق) اندازه‌گیری شده است. بسته‌بندی‌های موجود از این محصول بین 23 تا 1100 کیلوگرم جرم دارند.

آويستا 5100

از دیگر آنتی اسکالانت‌های مؤثر در جلوگیری از تشکیل رسوب در سیالات می‌توان به آنتی اسکالانت مدل Vitec 5100 اشاره کرد. این آنتی اسکالانت حتی در دوز‌های کم نیز به طور عالی از تشکیل رسوبات مختلف در سیال جلوگیری می‌کند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که آنتی اسکالانت فوق مجوز‌های لازم برای استفاده در آب‌های آشامیدنی را گرفته است.

سایر آنتی اسکالانت های آویستا موجود در بازار شامل کدهای 1070، 1141، 1200، 3000، 4000، 7000، 1400، 1500، 3025، 7200، 7400، 8100، 8200، 8300، 7000A و SR می باشند.

مزایای استفاده از آنتی اسکالانت آویستا

استفاده از انتي اسكالانت اويستا در آب مزایای زیادی را به دنبال دارد. برخی افراد فکر می‌کنند آنتی اسکالانت یک ماده معمولی است که تاحدودی باعث حذف ناخالصی‌های آب می‌شود در صورتی که این موضوع کاملا غلط است. باید به این نکته اشاره کرد، درصد حذف ناخاصی‌ها توسط این ماده به حدی بالا است که می‌توان از ممبران سیستم در برابر عوامل مختلف محافظت کرد.

این ماده شیمیایی باعث حذف سریع ناخالصی‌های موجود در آب می‌شود. نکته جالب آن است که هنوز برخی افراد به دلیل عدم استفاده از آنتی اسکالانت به طور دائم در حال شستشوی ممبران سیستم خود هستند که این موضوع افزایش هزینه‌ها را به دنبال دارد. در صورتی که از آنتی اسکالانت در سیالات استفاده شود، مشکلات نام برده شده به آسانی حل خواهد شد.

از دیگر مزایای استفاده از انتی اسکالانت اویستا می‌توان به کاهش فرکانس اشاره کرد که تاثیرات بسیار عالی در حذف ناخالصی‌های آب دارد. یک نکته دیگر که درباره این موضوع باید دقت کرد عدم آسیب ماده شیمیایی فوق به محیط زیست است. هزینه آنتی اسکالانت‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه است پس با کمترین هزینه می‌توان از تشکیل رسوب در دستگاه جلوگیری کرد.

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای آن، کاهش هزینه‌ها و محافظت از سیستم است. آنتی اسکالانت‌ها باتوجه به عوامل مختلف همچون میزان تأثیرگذاری در کیفیت آب دارای انواع مختلفی هستند. پس در هنگام خرید انواع مختلف آن باید مورد بررسی قرار گیرد. این مواد با جذب ناخالصی‌ها مانع تشکیل یون‌، و چسبندگی آن به ممبران و کاهش عملکرد و کیفیت سیستم می‌شوند. در هنگام استفاده از آنتی اسكالانت با توجه به سختی آب میزان موردنیاز برای جلوگیری از تشکیل رسوب را تعیین کنید. این بدان منظور است که بهترین عملکرد را در سیستم داشته باشد.

نکات ایمنی در استفاده از آنتی اسکالانت اویستا (MSDS)

کارکردن با آنتی اسکالانت‌ها نیز مانند کارکردن با هر نوع ماده شیمیایی دیگری مستلزم رعایت یک سری نکات و موارد ایمنی است. درصورتی‌که شما روی محصول مربع قرمز با علامت خطر یا عکس انسان مشاهده کردید باید بدانید که یک سری ملاحظات ایمنی شامل زمان کار با آن محصول خواهد شد. خطراتی که متوجه شما خواهد بود شامل سوزش پوست، تحریک شدن و قرمزی چشم، پوسته‌پوسته شدن دست‌ها شود. بهتر است دقت داشته باشید که در زمان به‌کارگیری آنتی اسکالانت هیچ کودکی در اطراف شما نباشد.

آنتی اسکالانت‌ها آویستا خاصیت اسیدی دارند
آنتی اسکالانت‌ها خاصیت اسیدی دارند

بهترین راه برای درامان‌ماندن از آسیب‌های ناشی از استفاده از آنتی اسکالانت‌ها این است که نکات ذکر شده در کاغذی به نام Material Safety Data Sheet را به‌دقت بررسی کنیم. در این کاغذ به پوشش لازم برای دست‌ها، صورت و بدن در زمان کار با این محصولات اشاره شده است. برای نمونه گاهی لازم است که شما از ماسک برای جلوگیری از استشمام گازهای سمی استفاده کنید یا اینکه شیلد کلی بزنید. درصورتی‌که قسمتی از پوست شما با این مواد تماس پیدا کرد هرچه سریع‌تر آن را با آب فراوان و صابون شست‌وشو دهید.

آشنایی با کمک‌های اولیه نیز می‌تواند بسیار مفید باشد. درصورتی‌که حادثه به‌صورت گازگرفتگی بود سریعاً مصدوم را با خود به‌جای دیگری منتقل کنید تا خودتان نیز دچار مسمومیت نشوید. اگر پوستتان دچار سوختگی یا آسیب شد علاوه بر شست‌وشو با پزشک تماس بگیرید. اگر آنتی اسکالانت آویستا به چشمان شما رسید سعی کنید پلک نزنید. همه جای چشم را با آب شست‌وشو دهید و در کمتر از 15 دقیقه با اورژانس تماس بگیرید. در صورت بلع نیز با نوشیدن آب فراوان تا بالا آوردن کامل مواد شیمیایی کار را ادامه دهید.

تست و آنالیز آنتی اسکالانت آویستا

یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مراحل در انتخاب آنتی اسکالانت این است که آب را برای تست و تجزیه‌وتحلیل به آزمایشگاه بفرستیم. با دانستن ترکیباتی که در آب هستند می‌توان دوز مناسبی از آنتی اسکالانت را به مایع تزریق کرد. نکته بسیار مهمی که در این میان مشخص می‌شود آن است که با تست آب و آنتی اسکالانت، می‌توان نانوفیلتراسیون متناسب با آب را نیز تعیین کرد. در اولین مرحله از آزمایش یون‌های موجود در آب آشامیدنی باید تست شوند تا میزان رسوب در سیستم پیش‌بینی شود.

بررسی ترکیبات موجود در آب
بررسی ترکیبات موجود در آب

بعد از آن باید به سراغ آزمایش کردن یون‌های خاص برویم. داده‌های حاصل از آزمایش را درون‌برنامه ویژه آنتی اسکالانت‌های آویستا وارد کنیم. با واردکردن نتایج آزمایش برنامه به ما اطلاعات مفیدی درمورد نرخ بازیابی، بهترین آنتی اسکالانت برای استفاده و حتی دوز مصرفی از مایع را می‌دهد. همچنین مقیاس‌های پیشنهادی برای ترکیب و حتی میزان رسوب‌هایی که به کلوئید تبدیل می‌شوند نیز از جمله این اطلاعات خواهند بود. همچنین بهتر است به‌دقت و صحت داده‌ها نیز توجه زیادی داشته باشید.

برای تست کردن آب و یا سطح بهتر است میزان مورد آزمایش از دقت وسایل آزمایشگاه کمتر نباشند. در غیر این صورت نمی‌توان به داده‌های حاصل چندان اطمینان کرد. برای نمونه اگر شما سطح مورد آزمایش را کمتر از حدنصاب معین وارد کنید. آنگاه دوز مناسب آنتی اسکالانت عدد کوچک‌تری خواهد شد و نتیجه موردنیاز شما تحقق نمی‌یابد.

محصولات مختلف در سری 5000 ویتک
محصولات مختلف در سری 5000 ویتک

سؤالات متداول

در این قسمت به تعدادی از متداول‌ترین سؤالات شما پیرامون آنتی اسکالانت‌های آویستا پاسخ خواهیم داد.

مقدار PH مناسب برای آنتی اسکالانت در فرایند اسمز معکوس چقدر است؟

برای این فرایند PH بین 4.8 الی 6.5 متعادل‌ترین میزان اسیدی بودن است.

کیفیت آنتی اسکالانت ویتک 3000 چطور است؟

این آنتی اسکالانت بسیار قدرتمند بوده و در رنج وسیعی از کاربری‌ها قابل‌استفاده است. بسیاری از رسوبات با استفاده از این آنتی اسکالانت به کل محو می‌شوند.

آیا آنتی اسکالانت‌ها خطرناک‌اند؟

بسیاری از آنتی اسکالانت‌ها ترکیبات شیمیایی دارند که برای بیشتر شدن تأثیر روی رسوبات مفید هستند. بااین‌حال می‌توانند در صورت برخورد غیراصولی و ناایمن برای انسان مشکل‌ساز باشند. در صورت کلی آنتی اسکالانت‌ها ترکیبات سمی خاصی ندارند اما باید تحت شرایط محافظت شده به کار گرفته شوند.

تهیه محصولات این کمپانی برای تصفیه آب
تهیه محصولات این کمپانی برای تصفیه آب

جمع‌بندی

ما در این مقاله برای شما در ابتدا شرکت بزرگ و به نام آویستا را معرفی کردیم. سیر رشد و پیشرفت آویستا را نیز برایتان شرح دادیم. دانستیم که این شرکت با وجود سابقه کمی که داشته توانسته در 100 کشور محصولات خود را ارائه دهد. همچنین متوجه شدیم که آرمان‌ها و اهداف چنین شرکت بزرگی در چارچوب‌های زیست‌محیطی قرار می‌گیرد. این شرکت در تلاش است که به آب فوق خالص دست یابد. ما همچنین به گوشه‌ای از مهم‌ترین محصولات این مجموعه اشاره کرده و آنها را برایتان نام بردیم.

در بخش‌های بعدی مقاله نیز به یکی از زیرمجموعه‌های اصلی و مهم آویستا یعنی برند ویتک اشاره کردیم. این زیرمجموعه ها آنتی اسکالانت‌های متنوعی تولید می‌کند. ما دو مدل از مهم‌ترین محصولات ویتک یعنی مدل‌های 5000 و 5300 را معرفی کردیم. مشخصات آنها را نیز برایتان شرح دادیم. در نهایت نیز به الزامات ایمنی و آزمایش آب و آنتی اسکالانت پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Telegram
WhatsApp
5/5